Základní informace

Hrací místnost:

Sokolovna, klubovna 2. poschodí (vchod z Budějovické ulice).

Hrací dny:

ST 15:00 – 16:00 mládež, začátečníci

ČT 19:00 – 21:00 dospělí

Vedoucí: Ing. Zdeněk Havlůj – dospělí

e-mail: zdenek.havluj@quick.cz

Vedoucí: Alois Bartoš – děti

e-mail: abartos@volny.cz

mobil: 732 247 053

č. účtu: 12439301/0100

Přihlášení2.JČ divize
Napsal uživatel Milan Borkovec   
Úterý, 19 Prosinec 2017 12:04
Šachklub Tábor - Sokol Tábor C   3 - 5

reportuje Luboš Otradovec

Po první vlašťovce (Lojza a Luděk) se objevila druhá, a to Luboš Otradovec. Okomentoval pro čtenáře našeho webu táborské derby, které bylo sehráno v sobotu 16. prosince. Naposledy jsem zkopíroval (z vlastní lenivosti Luďkův a Lojzův komentář z wordu a výsledek vidíte dodnes :-))) ), takže nyní pečlivě přepisuji Lubošův text a předávám mu tímto pomyslnou klávesnici :-).

V 5.kole nás čekalo derby se Šachklubem. Měli jsme docela problém postavit 8.šachovnic, protože spoustu lidí se omluvilo, nebo nechtělo hrát ( kapitán A týmu s Tebou Luboši soucítí :-) ). Měl jsem možnost sledovat zápas až do konce, tedy nyní malý report.


Před komentářem ještě celkový přehled:

ŠACHklub TáborSokol Tábor C
Šimeček Josef (H) 1938F 0 - 1 2020F Rosenzweig Vladimír (V)
Hák David 1945F ½ - ½ 1922F Hašek Václav (V)
Odehnal Jaroslav (K) 1963F 1 - 0 1854F Krch Lukáš (K)
Rybín Jan 1787F ½ - ½ 1837F Otradovec Luboš
Doležalová Lada 1744F 0 - 1 1713F Novák Lukáš (ZK)
Měřínský Václav 1593F 0 - 1 1705F Vavroušek Petr (H)
Šustr Martin 1456F 1 - 0 1209F Veverková Dorota
Žilavá Anežka 1321F 0 - 1 1000N Kratochvíl Miloš
3 : 5


Šustr M. - Veverková D.: Dorotku znám z letního tábora a vím, že hraje velmi odbře, bohužel chvíli po zahájení kola vidím, že prohrává. Šel jsem se podívat, co se stalo. Mat na šachovnici a na hodinách 1:07. Škoda nevyužitého času. Prohráváme 0:1

Odehnal J. - Krch L.: Lukáš přišel o něco později, navíc společensky unaven. Nenašel na ten den za sebe náhradu, tak musel hrát.Letmo jsem sledoval závěr, kdy bílý za figuru rozbil černému celou rošádu a přes střed přeskupil figurky na černého krále. Lukáš vzdává ... 0:2.

Kratochvíl M. - Žilavá A.: Tuto partii jsem skoro nesledoval. Hrála se italská s c3. Bílý znemožnil černému rochovat a stál výrazně aktivněji. Vidím je, jak vítězí, tedy stav 1:2.

Otradovec L. - Rybín J.: Mé partie jsou poslední dobou dost smutné. Problém mi dělá zejména čas. Hrál se caro-kann, kdy jsme za bílého nedokázal nic vymyslet a dovolil jsem černému jednoduchý vývin. Ve 20.tahu ve vyrovnané pozici koukám se zděšením na hodiny a vidím, že mi zbývá 23 minut ( kapitán A týmu soudí z vlastní zkušenosti, že to je ještě moře času :-))) ).Nabízím remízu ... 1 1/2:2 1/2

Hašek V. - Hák D.: Zahájení dámský gambit. Sledoval jsem jen závěr partie. David měl 4 minuty, na stole věžovka (nebo Vencovka? ), kde by jakákoliv ze stran těžko vyhrávala, takže remíza a stav 2:3.

Doležalová L. - Novák L.: Zprvu vyrovnaná pozice, kdy Lukáš má lehkou poziční iniciativu.Následuje stav, kdy každý má věž a koně, Lukáš má ale pěšce více. Závěr partie sleduji jako divák a vidím, jak v pozici, kdy černý jistě získává dalšího pěšce, Lada špatně uhne věží a přehlíží obrat, kdy ztrácí čistého koně. Vzdává a stav je vyrovnaný 3:3.

Šimeček J. - Rosenzweig V.: Na první desce měl bílý ze začátku mnohem lepší pozici, zatímco černý plno slabých polí a nestál vůbec jistě. Naštěstí bílý nezvolil přímočaré řešení a jen přeskupoval figury, což dalo černému cenný čas. Později udělal bílý průlom na královském křídle a vytvořil si tak nebezpečného krajního volného pěšce. Závěr partie byl rychlý, plný kombinačních obratů. Vyšel z toho dobře černý, kdy bílý s minutou na hodinách přehlíží taktiku a ztrácí celou věž. Vedeme 4:3.

Vavroušek P. - Měřínský V.: Sledoval jsme od poloviny hry, kdy bílý již stál mnohem lépe.Černý měl velmi nešikovně rozházené figurky a dohromady mu nehrály. Chtělo to jenom najít poslední úder a ten Pavel našel.Černý se navíc, už v časové tísni, špatně brání a usnadňuje tím bílému cestu k výhře. Utkání tak končí 5:3.

V tomto zápase byl Šachklub, plný mladých a nadějných hráčů, mírným favoritem. Za stavu 0:2 jsem začínal mít černé myšlenky, zvláště připočetl-li jsem svoji partii. Nakonec z toho bylo krásných 5:3 a suverénní první místo v tabulce. Příště nás čeká těžký zápas s druhým Sezimovem Ústí, ale to bude až v novém roce ...

Přeji Všem hezké Vánoce a šťastný první šachový tah do Nového roku :-)))
Luboš Otradovec
 

Komentáře  

 
#1 Vladimr Rosenzweig 2017-12-21 20:53
Problém není ve wordu, ale v jeho nastavení pro export (mělo být UTF-8, to ovšem normální smrtelník to neví) a pokud bylo ISO-8859-1 (=západoevropské) , pokud v něm někdo vložil na tu stránku text s českou diakritikou, dopadlo to jak to každý vidí. A "zpětně" to nijak opravit nejde, ledaže by existovala záloha stránek.
Při vkládání textového souboru do stránky je nutné překontrolovat zda je uložen v UTF-8 a pokud tomu tak není tak to upravit (textový editor musí umět text v původní kódu zobrazit a potom změnit) . Programátoři prostě neřešili jak mít hrušky vedle jablek a pokud existuje více možností pro diakritiku je to nutné s tím počítat.
Citovat
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Najděte nejlepší tah