Základní informace

Hrací místnost:

Sokolovna, klubovna 2. poschodí (vchod z Budějovické ulice).

Hrací dny:

ST 15:00 – 16:00 mládež, začátečníci

ČT 19:00 – 21:00 dospělí

Vedoucí: Ing. Zdeněk Havlůj – dospělí

e-mail: zdenek.havluj@quick.cz

Vedoucí: Alois Bartoš – děti

e-mail: abartos@volny.cz

mobil: 732 247 053

č. účtu: 12439301/0100

Přihlášení2.Česká liga
Napsal uživatel Milan Borkovec   
Neděle, 14 Leden 2018 18:00
Klub šachistů Říčany 1925 - Sokol Tábor  3 1/2 - 4 1/2

 "aneb Caissa ještě nezlomila svoji hůl"

Další kolo 2.České ligy nám připravilo výlet do nedalekých Říčan. Kdo sleduje pouť našeho týmu, ví, že situace je tristní. Přesto jsme jeli do Říčan probudit naší malinkou naději v boji o záchranu.Jedině výhra mohla zvýšit o pár procentních bodíků naší šanci. Nakonec jsem ji využili, ale bylo to o infarkt :-) Pojďme na to.

Úvod zápasu byl nad očekávání. Pavel Janda využil černými značné nepřesnosti soupeře v zahájení a měl krásného pěšce k dobru (později i dva). Stál jednoznačně na výhru a bylo pouze otázkou, zda dokáže partii do výhry dotáhnout. Partie Pavel Ptáčník - Marek Malý jakoby "z oka" vypadla včerejší extraligové partii GM Blatný - GM Láznička. Tam černý reagoval v jisté chvíli tahem f7-f5 a postupně partii vyhrál. Dnes černý reagoval skromnějším f7-f6 a dostal se do potíží. Co budu dále povídat, obě parti naši hráči skvěle vyhráli a my se uajli vedení 2-0! Velmi nadějný začátek!To bychom však nebyli my, abychom zápas nezašmodrchali :-) Aleš Růžička stál dnes od zahájení mírně hůře a postupně se dostal pod tlak bílých figurek. Nakonec se vykoupil pěšcem, ale dámská koncovka byla prohraná. Ke všemu Milan Borkovec dokázal prohrát z rovné pozice během 5 tahů !!! Rázem bylo vyrovnáno 2-2 a náběh na infarkt byl tu ...

Poté remizuje Matyáš Zeman, který bílými sice přehlédl pěšce, ale naštěstí mu zůstala kompenzace. Poté "zamakal" a nakonec to byl soupeř, který nabízel smír. Ten byl přijat, v tu chvíli zůstává stav nerozhodný 2 1/2 - 2 1/2.

Jeden z rozhodujících bodů nakonec získal Honza Žilavý. V zahájení se mi zdálo, že získal pěšce za cenu přílišného risku ( uvidíme ze zápisu), ale poté zřejmě soupeř nevyužil své možnosti a Honzovi zůstaly dva pěšci navíc. Pak už byl náš hráč opatrný a zkušeně uplatnil výhodu k výhře. Ujímáme se vedení 3 1/2 - 2 1/2.

Někdy v mezidobí skončila remízou partie Martin Vystrčil - Milan Hrubý. Skotská hra, silně remízová varianta, oba soupeři hráli rozumně, takže zde o rozdělení bodu nebylo sporu ...4 - 3.

O infarktový závěr je postaráno, protože zůstává poslední partie Luděk Meszáros - Martin Krejčí. Po zahájení se nám zdálo, že Luděk stojí výtečně, ale nic konkrétního v pozici nenalezl. Jelikož obětoval pěšce, rázem tu byly obavy o partii. Poté sice Luděk získal pěšce zpět, ale figurky soupeře se značně aktivizovaly.Obavy dostoupily vrcholu. Soupeř prošel naštěstí dvěma časovými tísněmi a to rozhodlo. Ve druhé časovce nenašel nejlepší pokračování a pozice byla velmi nejasná. Luděk s cca 20 minutami proti cca 2 soupeřovým minutám nabídl remis. Když černý vyčerpal skoro veškerý čas, cennou remízu (pro nás) přijal.

Vítězímke 4 1/2 - 3 1/2 a živíme jakousi naději, že se ještě dostaví světlejší zítřky :-))) O další krok moudřejší budeme za 14 dnů, kdy doma hostíme silný tým z Vlašimi.

P.S. ... Tož od kapitána soupeře dorazily partie a  všechno je jinak :-))) Honza Žilavý byl totálně prohraný a otočil partii, naopak Luděk mohl vyhrát, následně pak několikrát prohrát! Ještě, že jsme v tyto chvíle spokojeně klábosili na chodbě :-)))

Mějte se fajn
Milan Borkovec
Aktualizováno Neděle, 14 Leden 2018 18:56
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Najděte nejlepší tah